W momencie kiedy byłem dzieckiem, zawsze ochoczo bazgrałem. W tamtym czasie natomiast nie miałem pojęcia, że istnieją, podobrazia malarskie gruntowane, czyli krosna blejtramy. O tym, że mogę malować, korzystając z gruntowane podobrazia malarskie, w ogólności nie było wtedy mowy. Zasmarowywałem zatem moją “radosną twórczością” marginesy zeszytów i, o zgrozo, ścianę przy moim łóżku.

 

Do teraz pamiętam, jaką scenę wywołała mi za moje “freski” mamusia… W momencie gdy dorosłem, zaniedbałem malowanie a także zupełnie skupiłem się na rodzinie i pracy. Jedynym hobby były wspólne granie na komputerze z synem. Syn jednakże dorósł, a ja któregoś dnia znalazłem na poddaszu moje kilku letnie rysunki. Byłem zaskoczony, że jakiś czas temu tak namiętnie rysowałem, a dziś wyłącznie siedzę godzinami nad rachunkami. Owego dnia długo oglądałem moje dziecinne rysunki. Któregoś razu przeglądałem media społecznościowe a także trafiłem na zajęcia malowania krok po kroku. Obejrzałem jeden odcinek i…mnie wciągnęło. Najpierw spróbowałem szkiców ołówkiem. Wychodziły mi zupełnie dobre martwe natury a także pejzaże.

 

Rozpocząłem myśleć o malowaniu akwarelami. Zdziwiło mnie, jak swobodnie w chwili obecnej uzyskać farby, media, płótna i… rysować. Złożyłem zamówienie online w profesjonalnym sklepie dla plastyków i na początek kopiowałem gotowe fotografię. Nie byłem zadowolony, chociaż żona a także przyjaciele byli zachwyceni. Wciąż czułem, że posiadam braki. Zapisałem się zatem na kurs malarski i dowiedziałem, gdzie popełniam niedociągnięcia. W tej chwili moje dziecięce hobby zostało pasją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *