Ładny ogród potrzebuje ogromu pracy.
Wszelki ogród łączy się z praktycznie nigdy niekończącymi działaniami porządkowymi. Zielsko powinno się wyrywać regularnie, żeby nie przejęły wysprzątanych przez nas stanowisk. W wszelkim zielonym zakątku czasem się zdarza, iż rośliny ozdobne wysychają. Je także musimy wyrwać oraz zamienić na nowe. Jeżeli posiadamy drzewa, zachodzi niezbędność stałego ich przycinania. Należy pamiętać, aby krzaki, które się rozrastają, nie weszły na wybrane dróżki, a one później nie zarosły trawą. Troszczenie się o ogródek, to zajęcie prawie przez cały rok. Zaczyna się wiosną i z reguły kończy tuż przed nadejściem zimy.
Większa część prac, to sadzenie roślinek, komponowanie ich, nawożenie oraz podlewanie. Lecz czym stałby się zielony zakątek bez kluczowej koncepcji ogrodnika o jego wykorzystaniu? Wszelka kompozycja powinna mieć własną przestrzeń. Roślinki powinny separować zauważalne przestrzenie, a ziemię pod roślinami oraz wokół warto obłożyć. Ogrodowy kamień bywa w tym bardzo pomocny.
Możemy dzięki niemu wykonać kolorowe obszary, zaznaczyć koniec lub początek kompozycji, a także użyć jako okrywowego materiału. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnego pielenia, czy również obcinania trawy w przestrzeniach, gdzie nie mamy zamiaru siać roślin. Świetnie w takowej roli sprawdzą się fascynujące i niedrogie otoczaki.

Proste przechadzanie się po ogrodzie zapewniają ścieżki. Granitowa kostka, to dobry budulec bruku, lecz i właśnie takich dróżek ogrodowych. Prezentują się one bardzo gustownie oraz są niezwykle trwałe.

Więcej: otoczaki hurt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *